Hostující dirigenti

Johannes Skudlik – hostující dirigent

J Schudlík

 

Narodil se v Mnichově a vyrostl v Barceloně. Navštěvoval Munich University of Music , kde studoval liturgickou hudbu a hru na varhany, jeho učitely byl Gerhard Weinberger a Franz Lehrdorfer, soukromé hodiny dirigování absolvoval také u Eugena Jochumana a Claudio Abbada.

Jako varhaník vystupoval Johannes Skudlik už téměř ve všech zemích Evropy, USA a Asie: v Tokiu, Bostonu (Harvard University), stejně tak jako v hale Mnichovské filharmonie, Berlíně, Essenu, Gdansku, Hong Kongu, St.Petěrsburgu, v koncertním domě v Dortmundu, v londýnském Westminsteru, Seville, Salamance, v pařížském Notre-Dame a v kostele svatého Bartoloměje. Několikrát také navštívil festivaly ve Veroně, Curychu, Kodani a Palermu.

Jako dirigent a sólista spolupracuje s Mnichovským symfonickým orchestrem, Mnichovským rozhlasovým orchestrem, s orchestrem Symphony Prague, Uralským symfonickým orchestrem a Mnichovským bachovým sborem.

Jako klavírista a cembalista se pravidelně objevuje na jevišti se členy Berlínské filharmonie a Symfonického orchestru bavorského rozhlasu.

Více než 30 jeho nahrávek cembala, varhan a komorní hudby je dostupné na hudebním trhu. V roce 1989 nahrál Verdiho Requiem a Mendelssohnova Eliáše s Landsberským oratorním sborem a členy Symfonického orchestru bavorského rozhlasu. Johannes Skudlik také natočil rozhlasové produkce ve spolupráci s RIAS Berlin, WGBH Radio Boston, RAI tre, s polskou televizí a bavorským rozhlasem.

Johannes Skudlik je zakladatel a umělecký ředitel festivalu Euro-Via, který prezentuje koncerty na starých římských místech v Evropě , stejně tak je zakladatelem a uměleckým ředitelem cyklu “Landsberské koncerty “(Landsberger Konzerte) a festivalu Bavorské varhanní léto (Bayerische Orgelsommer)